Inspironi të gjithë shqisat tuaja

Xheko Imperial ka dy restorante dhë nje Sushi Lounge të cilat ofrojnë gatime të reja inovatore, shërbimin profesional dhe mikpritjen, si dhe dy bare të cilat ofrojnë atmosferë elegante ku mund të shijoni kafene në mëngjes, kokteile ose  ëmbëlsira të shijshme pasdite.

Xheko Imperial ofron dy bare, atë  te lobit dhe barin e Xheko Rooftop në tarracë. Bari i lobit ofron shërbim të shkëlqyer dhe krijon një atmosferë të ngrohtë dhe relaksuese ndërsa restorantet tona një kuzhinë të shkëlqyer të arreduar me një dekor elegant. Bari Xheko Rooftop krijon atmosferën e natyrës brenda qytetit me  pamje të mahnitshme dhe panoramike të Tiranës dhe maleve përreth.

Lobby Bar

Lobby Bar i vendosur në zemër të hotelit ofron një atmosferë elegante dhe relaksuese. Mund të jete vendi juaj i eventeve apo dasmë suaj.

Xheko Lounge Sushi Bar

Xheko Lounge Sushi Bar në Tiranë ofron një përzgjedhje të madhe koktejesh, verërash dhe shampanjesh, si dhe shumë ushqime aziatike dhe ndërkombëtare për të përzier koktejet dhe pamjen më të mirë. Gjetur në katin e 5-të të tarraces së Hotel Xheko Imperial, një Lounge elegant takohet me një tarracë po aq elegante në natyrë me çati xhami në kohën e dimrit. Ndikimet aziatike dhe mesdhetare, një përzgjedhje e madhe e sushit japonez dhe koktejeve të shijshëm, dhe një atmosferë energjike me DJ rezidentë që japin ritmet më të mira. Sushi Lounge është në një mision për të ripërcaktuar ngrënien japoneze ne Tiranë.

 		

Restoranti Xheko Rooftop

Shefat e kuzhinës në Xheko Imperial krijojnë çdo pjatë që balancon shijet dhe nuancat e përbërësve lokalë të përgatitur për të krijuar specialitete gastronomike që shfaqen si ‘shije për të mos u harruar, shije te një vendi në nje moment’. Përsosja në kuzhinë fillon me përbërës dhe produkte nga fermerë lokalë që janë përzgjedhur për të siguruar freski, cilësi dhe shije. Kjo rezulton në përsosmërinë e kuzhinës me gatime që i bëjnë thirrje shqisave të syve, aromës dhe shijes.

Po kërkoni një vend ekskluziv në Tiranë gjatë sezonit të Pranverës dhe Verës. Restoranti në tarrace Xheko Rooftop është vendi ideal ku mund të shijoni drekën ose darkën.

Restoranti Karlsberg

Darkoni me stil në Restorantin Dimeror Karlsberg dhe eksploroni kuzhinën tradicionale dhe bashkëkohore në një ambjent elegant dhe mikpritës me një shërbim profesional.

Royal Room

Shijoni luksin e pirjes së puros në ambiente të mbyllura ndërsa shijoni një darkë apo drekë të pabesueshme në një nga hotelet më të mirë në Tiranë. Royal Room është një dhomë ngrënie private që mund të shërbej deri në 12 vizitorë, e vendosur në katin e 14-të të hotelit.

Eden Garden Rooftop

Një rinovim i kohëve të fundit do të thotë se mund të gjendet një eksperiencë më moderne dhe e ngritur në nje tarrace Hoteli. Duke ofruar jo një, por dy bare në tarrace, hoteli strehon si tarracen e katit të 5-të Xheko, ashtu edhe katin e 14-të Eden Garden Rooftop. Elegancë në mjedis, atmosferë dhe në modë, të dy ambientet ofrojnë një përzierje të shkëlqyer sushi, pijesh dhe DJ cdo mbrëmje së bashku me pamje mbresëlënëse mbi Tiranën dhe një Brunch të shijshëm cdo te diel.